Студентське самоврядування

Студентське самоврядування

Дозвілля – це невід’ємна складова цікавого студентського життя. Через дозвілля молоді люди, навчаючись в навчальному закладі, розкривають свої здібності, реалізують себе як талановиті особистості, стають активнішими, і допомагає їм в цьому участь в позаурочній роботі.

Студентська активність в коледжі не обмежується лише участю в дозвіллі. Наявність студентського самоврядування допомагає розвитку у молодої людини самосвідомості та прояву громадянськості. З пропозицій органів студентського самоврядування починається план роботи коледжу.

Діяльність органів студентського самоврядування спрямована на удосконалення навчально-виховного процесу з метою якісного навчання, виховання духовності і культури студентів, зростання у студентської молоді соціальної активності та відповідальності за доручену справу. Така діяльність реалізує творчі здібності студентів, підвищує ініціативу, відповідальність за результати своєї праці, дає можливість залучати молодь в процес управління справами навчального закладу, тобто передачу в компетенцію самих студентів цілого ряду важливих питань:

  •   контроль за навчанням і трудовою дисципліною студентів, оперативне реагування на їх порушення;
  •   сприяння навчальній та творчій діяльності студентів, створення різноманітних студентських гуртків;
  •   забезпечення інформаційної, правової, психологічної допомоги студентам ( спільно з відповідними службами);
  •   сприяння працевлаштуванню випускників;
  •   залучення студентів до проведення різноманітних заходів, до художньої самодіяльності;
  •   організація належного побуту, відпочинку і дозвілля в гуртожитку;
  •   пропагування здорового способу життя, запобігання вчиненню студентами правопорушень, вживання ними алкоголю, наркотиків, паління цигарок тощо.

Склад студентського виконавчого комітету ВТК:
- голова студентського комітету - Коробейніков Денис, студент групи 3ОК1,
- замісники:
• Радченко Вікторія, студентка групи 3ЕП1;
• Вуглицька Людмила, студентка групи 3ЕП1;
• Гаврилюк Ірина, студентка групи 3Ф1.

Студенти-активісти – це старости груп, члени виконавчого комітету, наші спортсмени, танцюристи, співаки і театрали, які завжди на наших очах. Організація дозвілля не обходиться без їхньої допомоги та безпосередньої участі – це свята, дискотеки, поїздки. Перед кожним з цих міроприємств всі збираються для обговорення організаційних питань: підтримання порядку на дискотеці, внесення пропозицій щодо проведення певного заходу чи організації поїздки. Тут треба зауважити, що вже останні дискотеки ми проводимо без участі охоронців. Охороною є наші старшокурсники. І практика показала, що на наших студентів можна покластися.

Чималу обізнаність в питаннях організації та функціонування органів самоврядування надають школи, що створені міськими службами. Так, Коробейніков Денис, є членом координаційної ради студентського самоврядування при голові Вінницької обласної ради; Колесников Олександр та Крапля Дмитро є делегатами від нашого навчального закладу до студентського парламенту Вінниччини. Більше десятка студентів відвідують «Школу самоврядування», яка організовується міським виконкомом.

В даних школах студентів вчать, як отримати знання та навички, що необхідні профспілковому, і не тільки, лідеру та як стати ним. Вони дізнаються, яким чином організовується робота працівників та директорів організацій, як проводяться конференції та наради, розігруються рольові ігри, знайомляться з нормативно-законодавчими актами.

Лідери нашого студентського самоврядування стали лідерами і в інших сферах життя. Так, очолював Державну митну службу України свого часу наш випускник Володимир Скомаровський, керманичем Вінницької обласної державної телерадіокомпанії є наша випускниця Любов Коваленко, НТЦ „Ноосфера” м. Києва – О. Ковпак. Наші випускники сьогодні є директорами підприємств і організацій, служать в банківських структурах і ведуть великий бізнес. А для окремих з них коледж став другим домом і улюбленою роботою, заради якої не шкодують сил і творчого натхнення.

Розмаїття спортивних секцій (волейбол, баскетбол, настільний теніс, футбол, легка атлетика, тренажерний зал, боротьба, шахи та шахмати), поетичних, народознавчих, туристичних, психологічних, пошукових гуртків та гуртків художньої самодіяльності не можуть залишити байдужим жодного студента нашого закладу. Результатами творчої роботи студентів у плідній співпраці з адміністрацією коледжу є цікаві поїздки, зайняті почесні високі місця в різноманітних змаганнях, пізнавальні психологічні дослідження, професійно організовані концерти.

Функціонує «Школа молодого профспілкового активіста», де здобув сертифікат про закінчення навчання не один студент. Відвідують також „Школу трудової демократії”.

 

Наша адреса: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 91/2; тел. +38 (0432) 51-33-81, 51-33-79, 51-15-53